Přechod na DVB-T2 (STA)
DVB-T2 pro STA
Bydlíte v bytovém domě a využíváte k příjmu televizního signálu společnou televizní anténu (STA)? Určitě se k vám již dostaly informace o nutnosti úpravy STA pro příjem pozemního digitálního vysílání v novém standardu DVB-T2.
Jak to tedy vlastně je?
Prozatím lze přijímat televizní signál ve dvou pozemních digitálních standardech a to ve starém DVB-T a novém DVB-T2. Norma DVB-T2 by měla do roku 2020 plně nahradit stávající DVB-T.
V současné době lze antény upravit pro příjem tzv. přechodových sítí DVB-T2, které využívají dočasné vysílací kanály. Od podzimu příštího roku budou tyto multiplexy postupně nahrazovat finální sítě DVB-T2, v některých případech s jinými vysílacími kanály.
Na tuto situaci se lze dopředu připravit montáží programovatelných zesilovačů. V praxi to znamená, že budou dostupné všechny stávající programy v DVB-T a navíc nové programy v DVB-T2 na přechodových frekvencích. Po spuštění finálních sítí a vypnutí vysílání v DVB-T se provede přeprogramování zesilovače na definitivní vysílací kanály.
U většiny domů jsou soupravy kanálových vložek tvořeny zesilovači s nedostatečnou strmostí, které nelze přelaďovat a proto je nutná jejich výměna za již zmíněný programovatelný zesilovač. Tento zesilovač plně stávající soupravu nahradí a při jakékoliv změně kanálů jej stačí přeprogramovat.
Co tedy potřebujeme k přechodu na DVB-T2?
- úpravu na anténě (STA)
- TV nebo set-top box s podporou DVB-T2 a HEVC (nebo též H.265)
- Naše rada - Nenechávejte úpravu STA na poslední chvíli. Ze zkušenosti víme, že se dá očekávat velká vytíženost montážních firem i nedostatek zesilovačů.
Harmonogram vypínání DVBT vysílačů.
Nevíte si rady ? My Vám s tím rádi pomůžeme.
V případě zájmu vyplňte prosím poptávkový formulář nebo nás kontaktujte telefonicky 383 321 762.