Jaké komponenty na multimediální systém.

Rozhodli jste se udělat si pořádek ve svých fotkách, videích, filmech, audio nahrávkách a dalších datech ?

 

Chcete si sestavít multimediální systém pro Vaši domácnost ?

 

Mám pro Vás několik tipů, jak vybrat ty správné komponenty.

 

1. Datový switch

Jelikož se bude jednat o poměrně vysoký přenos dat, volte v každém případě switch s označením 1000Mbps (Gigabit), nikoliv obyčejný s označením 10/100Mbps.

Dále je třeba zvážit kolik budeme potřebovat portů. Jeden port zabere připojení k stávajícímu routeru a ostatní zbylé budou využity k připojení našich zařízení, jako jsou počítače, satelitní přijímače, NAS server atd. Doporučuji použít raději switch s více porty, abyste měli rezervu.

TL-SG1008

2. NAS server

Je to vlastně srdce celého systému a tady se opravdu nevyplácí šetřit. Zde jednoznačně doporučuji značku Synology. Je to spolehlivý přístroj s mnoha funkcemi, aplikacemi a skvělou podporou v češtině. Též doporučuji zvolit jednotku s možností instalace 2 disků a zatím osadit pouze jeden. Druhý v případě potřeby můžeme dokoupit.

Synology DS 215j

3. Satelitní přijímače

Linux, linux, linux. Ano 3 x Linux. Vyzkoušel jsem již řadu přijímačů a ve snaze ušetřit, tak i ty „nelinuxové“.  A mohu Vám sdělit, že pokaždé jsem se vrátil k těm linuxovým. Jsou sice dražší, ale o hodně spolehlivější a hlavně výkonější. Vybírejte tedy přijímače s linuxem a enigmou, se zdatným procesorem a pamětí a samozřejmě s kvalitní podporou. Zde mohu po zkušenostech jednoznačně doporučit kvalitní řadu přijímačů VUplus známého korejského výrobce MARUSYS.  Co se týče podpory, existuje řada teamů, které tvoří vynikající i méně dobré firmware pro tyto přístroje. Já používám a doporučuji firmware OpenPLI.

VU+_SOLO_SE_V2_B